הכל אודות בדיקת קניה עבור רכב

למרבה הצער, בדיקת קניה לרכב באופן עצמאי של מכונית משומשת אינה נותנת ערובה של 100% שבמקום סוס ברזל אמין, לא יחליקו לכם רכב פגום. תמיד מומלץ להגיע למכון בדיקה מסודר כדי לערוך לרכב בדיקה מסודרת. אחד המקומות האמינים ביותר שכדאי לכם לגשת אליו, הוא מכון דינמומטר הנמצא ברכז הארץ, שם תוכלו לקבל הערכה מקצועית ביותר של הרכב שאתם מעוניינים לקנות.

סוגים שונים של בדיקת קניה עבור רכב

ישנם שני סוגים של בדיקות על ידי מומחים: נייחים הנמצאים במכון ובמקום. השירות הרגיל, הנייח, מניח שאתם מגיעים לתחנת השירות ונותנים את המכונית לידיים של המכונאים. הם עושים כל מה שהייתם עושים בבדיקה עצמית, רק בצורה יסודית יותר. אנשי המקצוע יאתרו את הבעיות שנמצאו ויגישו לכם דו"ח מסודר.

כמו כן, לשירותים רבים יש כיום סורקים ותוכנות מודרניות המאפשרות למצוא שגיאות אלקטרוניות. רוב המכוניות המשומשות ממולאות במגוון מוצרי אלקטרוניקה. כשל של מערכת אחת תמשוך אחרת, ואתם יכולים לאבד את הרכב שלכם תוך זמן קצר.

לפני הקניה ערכו לרכב נסיעת מבחן

בקשו מבעל הרכב להסתובב באופן עצמאי מספר פעמים, להאט, להאיץ, וגם לנסוע, למשל, במהירות.  בעת בדיקת המכונית, שימו לב היטב להיגוי. סגרו את החלונות, כבו את המוזיקה והקשיבו לקולות שהמכונית משמיעה בזמן נסיעה. יש לשים לב לצלילים חריגים כגון:

  • כאשר הגלגלים מסובבים והמשאבה פועלת, יש רעש זר, חריקות, צלצולים ועוד;
  • דפיקות מהמנוע;
  • ההגה מסתובב במאמץ או, להיפך, בקלות רבה מדי, רוטט בסיבובים;
  • בנסיעה ישר קדימה, הרכב מושך שמאלה או ימינה.

את כל  תקלות הללו, ועוד רבות אחרות, ניתן בקלות לאתר גם מבלי שתסכנו את עצמכם בזמן נסיעת מבחן. כל שעליכם לעשות הוא להגיע עם הרכב אל המכון של דינמומטר, שם אנשי המקצוע יחברו את הרכב למכלול מערכות, ויערכו לו בדיקה מקיפה ביותר. בנוסף לבעיות טכניות, יבדקו לכם את הרכב גם על פגמים חיצוניים, שריטות, או סימני תאונות. בנוסף יערכו לרכב בדיקה פנימית בסלון ומתחת למכסה המנוע. אחרי בדיקה המקיפה של דינמומטר אתם תהיו בטוחים שהרכב שלכם תקין לחלוטין, או אולי להפך, תשקלו לוותר על הרכישה.